Adam Małysz

Ma dzień dzisiejszy dwóch konkurentów domiar

Bez wątpienia Adam Małysz jest najlepszym polskim skoczkiem w historii. Jeśli będzie skał równie dobrze jak w tym roku w latach następnych może stać się najwybitniejszym skoczkiem na świecie. Ma obecnie dwóch konkurentów do tego miana Fina Matii Nykänen i Niemca Jens Weißflog (idol Małysza).

Mistrzostwo świata naprawdę sporo medali

Ten pierwszy również czterokrotnie wygrał Puchar Świata ma też najwięcej, bo aż 46 zwycięstw w konkursach Pucharu Świata. Zdobył indywidualnie 4 medale Olimpijskich ( 3 złote, 1 srebrny). Mistrzostwo Świata i wiele medali w drużynie. Uważany za najwybitniejszego skoczka w historii.

Dodatku puchar kuli ziemskiej

Jens Weißflog wygrał 33 konkursy , 3 medale Olimpijskie indywidualnie ( 2 złote i 1 srebrny) i jeden złoty drużynowo. Ponadto Puchar Świata i wiele medali MŚ m.in. 2 złote. W tym znakomitym gronie

38 zwycięstw pś, 4 puchary świata

Adam Małysz nie prezentuje się wcale gorzej. 38 zwycięstw w PŚ, 4 Puchary Świata, srebrny i brązowy medal olimpijski, 5 medali MŚ ( 4 złote i 1 srebrny) i wiele innych trofeów. Mamy sportowca, który przejdzie do historii swojej dyscypliny i już teraz jest jednym z kilku najlepszych skoczków w historii. Wspaniałe jest też w nim to, że potrafi okazać emocje i wzruszenie. Nie widać w jego zachowaniu gwiazdorstwa, ani chęci zarabiania wielkich pieniędzy w każdym bądź razie w tym sezonie zarobił najwięcej z pośród wszystkich skoczków. „Nasz Adaś” potrafił stworzyć wokół siebie atmosferę wielkich emocji. Nawet jak szło mu gorzej kibicowały mu miliony. Jest wspaniałym sportowcem i człowiekiem. Przynosi dumę Polsce i Polakom. Należy mu tylko, życzyć, aby miał formę jak najdłużej wciąż cieszył się ze skoków i czerpał z nich satysfakcje. W Vancouver zdobędzie wymarzony złoty medal olimpijski i w glorii chwały zakończy wspaniałą karierę. Oby tak się stało.