Mistrz bez kompromisu

Od 1924 roku igrzyska olimpijskie obejmują taką dyscyplinę, jaką są skoki na nartach. Przez długi okres, bo do 1956 roku wszystkie złote medale trafiały w ręce Norwegów, po czym ciąg ten przerwał Fin Antti Nyvarinen.

Najwięcej medali w tej dyscyplinie zdobył Fin Matti Nykanen. Udało mu się wygrać 4 złote, w tym 3 indywidualnie, i 1 srebrny medal. Polska mogła się cieszyć ze złota dopiero w 1972 roku, kiedy to w Sapporo Wojciech Fortuna zdobył pierwsze miejsce na wielkiej skoczni.

Niekwestionowanym wzorem do naśladowania w polskiej drużynie wśród skoczków na nartach jest oczywiście Adam Małysz. Drobny góral lubiący oscypki i loty - loty na nartach. Ten trzykrotny mistrz świata i zdobywca wielu medali na olimpiadach, trzykrotnie wybrany na najlepszego sportowca roku w Polsce z pewnością zasłuży sobie na podziw i szacunek ze strony fanów, widzów oraz innych sportowców. Od 16 roku życia pokazuje swe sportowe oblicze. Wtedy zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski i do dnia dzisiejszego nie przestał kolekcjonować trofeów. Trzymanie za niego kciuków i życzenie mu jak najlepiej jest tym, co fani mogą dla niego zrobić najlepszego.