Części samochodowe można kupować po niższych cenach niż panują na rynku

W pojeździe psują się różne części samochodowe. Niektóre awarie można przewidzieć i w porę udać się do warsztatu, serwisu. Można też kupić daną część (np. wkład do lusterka albo dwa lusterka samochodowe) i samemu ją zamontować. Oczywiście zrobimy to, jeśli trochę znamy się na motoryzacji, lubimy majsterkować i mamy trochę czasu i ochoty.

Nie każdy lubi bawić się w mechanika. Nie każdy ma na to czas i siły. W tym wypadku pozostaje nam wizyta w zaprzyjaźnionym albo autoryzowanym czy polecanym serwisie firmowym danej marki pojazdu.

Warto znaleźć taki sklep czy warsztat, w którym nagradza się klienta za lojalność. Im dłużej współpracujemy z danym punktem, tym więcej wynosimy z tego korzyści. Przykładowo możemy taniej kupić lusterka samochodowe albo wkład do lusterka. Możemy też liczyć na oryginalne części samochodowe po niższych cenach.

Inni kuszą bardzo krótkim czasem oczekiwania na naprawę albo naprawą od ręki. To też jest bardzo dobry sposób na przyciągnięcie klienta. Czas jest najważniejszy. Dla niektórych niekiedy cena nie gra praktycznie żadnej roli. Samochód ma być gotowy na wtedy i wtedy. Płacę, więc wymagam. Takich klientów nie jest wielu, lecz są skarbem dla każdego serwisu, sklepu czy warsztatu.